Kancelaria EmpiriumAkcyza Warszawa • https://kancelaria-empirium.pl/


Akcyza jest podatkiem pośrednim nakładanym na część dóbr konsumpcyjnych. Przepisy z nim związane zaprezentowano w ustawie o podatku akcyzowym oraz licznych rozporządzeniach. Akcyza dotyczy jedynie wybranych kategorii produktowych i obejmuje wyroby tytoniowe, napoje alkoholowe czy energię elektryczną. Oznacza ona dodatkowe obowiązki nakładane na importerów i producentów sprzedających tego typu wyroby.  Przykładowo muszą oni pozyskiwać specjalne zezwolenia na prowadzenie składu podatkowego oraz prowadzić ewidencję. Akcyza to specjalizacja kancelarii w Warszawie, której ofertę zaprezentowano na stronie kancelaria-empirium.pl.

 

Wspiera ona przedsiębiorców niezależnie od wielkości firm, jakie prowadzą i pomaga uniknąć kontroli. Jej konsultanci wyjaśniają, czym jest akcyza oraz kogo ona obciąża. Podkreślają, że jest ona pobierana na jednym tylko etapie obrotu, a jej podatnikiem jest osoba prawna lub fizyczna oraz jednostka organizacyjna pozbawiona osobowości prawnej. Specjaliści reprezentujący kancelarię pomagają klientom w realizacji obowiązku, jakim jest złożenie zgłoszenia rejestracyjnego. Polega ono na wypełnieniu urzędowych formularzy, a następnie wysłaniu ich do odpowiednich instytucji.

 

Oferta kancelarii obejmuje usługi w zakresie podatków dochodowych, podatku VAT, podatków międzynarodowych i lokalnych, cen transferowych oraz postępowań celnych i sądowo-administracyjnych. Prawnicy starają się przedstawić klientom przemyślane rozwiązania, których celem jest usprawnienie prowadzenia biznesu. Ich działania obejmują doraźne wsparcie związane z udzielaniem odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące akcyzy czy podatków, jak i analizę regulaminów, kontraktów, statutów oraz umów.

 

Specjaliści wspierają klientów w prawidłowej realizacji transakcji międzynarodowych i krajowych oraz informują ich w razie pojawienia się zmian w prawie podatkowym. Podsuwają najlepsze rozwiązania i starają się obniżyć kwotę opodatkowania dla osób prowadzących biznesy. Dobrze orientują się w ulgach, a ich przygotowanie merytoryczne sprawia, że podejmują się najbardziej skomplikowanych zleceń.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://kancelaria-empirium.pl/
Dodano: 2020-12-02
Telefon: 784 591 790
Miejscowość: Warszawa
Adres: Młynarska 48
Kod pocztowy: 01-171

Źródła:
https://kancelaria-empirium.pl/oferta/Podobne Firmy

Ośrodek Psychoterapii M.Czarnecki & Co.
- Warszawa
FERNANDO LAFUENTE LAFUENTE-CONSULTING
- Warszawa
KLARWOD Sp. z o.o.
- Konstancin-Jeziorna