doradcapodatkowy-adwokaci-de.plPrawo podatkowe w Niemczech


Prowadząc działalność gospodarczą na terenie Niemiec, szczególnie w pierwszych latach może być trudno samodzielnie rozliczać się zgodnie z obowiązującymi za granicą przepisami prawnymi. Zawsze można jednak skorzystać z usług doświadczonej firmy zewnętrznej, dla której prawo podatkowe w Niemczech nie ma żadnych tajemnic. Idealnym przykładem jest tutaj oferta dostępna na stronie internetowej doradcapodatkowy-adwokaci.de.pl, która skierowana jest zarówno do właścicieli przedsiębiorstw, jak i osób prywatnych pracujących za granicą. 

Przedsiębiorcy działający na terenie Niemiec, mogą skorzystać z następujących usług:

  • prowadzenie księgowości,
  • prowadzenie pełnej księgowości wraz z kontowaniem dowodów księgowych, takich jak m.in. bilans roczny, publikacje w Monitorze Federalnym,
  • sporządzanie i przekazywanie deklaracji do urzędu skarbowego,
  • ocena sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa,
  • wsparcie w razie kontroli niemieckich urzędów skarbowych.

Jeśli chodzi o osoby prywatne, to mogą zwrócić się o pomoc do doradcy podatkowego w przypadku problemów z rocznym rozliczeniem za uzyskiwane za granicą dochody i otrzymaniem zwrotu podatku, a także złożeniem wniosku o zasiłek na dzieci, czyli kinder geld.

Dzięki pełnemu wsparciu i powierzeniu wszelkich formalności specjalistom, przedsiębiorcy nie muszą obawiać się żadnych problemów prawnych i zyskują pewność, że wszystko jest rozliczane na bieżąco zgodnie z obowiązującymi na terenie Niemiec przepisami. Na stronie internetowej doradcy podatkowego można zapoznać się ze szczegółami proponowanych usług i załatwianych dla klienta spraw rozliczeniowych. 

Dodatkowo, doradca podatkowy pomaga w uzyskaniu specjalnego zasiłku dla Polaków (Arbeitslosengeld I oraz Arbeitslosengeld II, zwany też Harz IV), którzy przebywają na terenie Niemiec i znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. Mowa tutaj w szczególności o osobach, które:

  • nie ukończyły 65 roku życia,
  • posiadają zameldowanie w Niemczech,
  • pracowały za granicą dłużej niż pół roku, ale krócej niż rok,
  • są zdolne do pracy,
  • utraciły zatrudnienie - nie z własnej winy.
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: http://www.doradcapodatkowy-adwokaci-de.pl/
Dodano: 2020-08-18
Telefon: 0049 3352 762 6818
Miejscowość: Frankfurt
Adres: Fürstenberger Str. 16
Kod pocztowy: 15-232

Źródła:
http://www.doradcapodatkowy-adwokaci-de.pl/podatek-w-niemczech


Podobne Firmy

Braco
-
J&M Global Enterprise LLC
- Somerset, NJ
Poltruss
-