FERNANDO LAFUENTE LAFUENTE-CONSULTINGHiszpańska kiełbasa Chorizo | https://delikatesylafuente.pl


Chorizo to jedna z najbardziej znanych kiełbas pochodzących z Hiszpanii. Charakteryzuje się specyficznym aromatem, intensywnym kolorem oraz głębokim smakiem, który nikogo nie pozostawia obojętnym. Bardzo często jest przyprawiana różnego rodzaju ziołami, dzięki czemu zyskuje na niebanalności i sprawdza się w przypadku wielu potraw. Chorizo kojarzone jest z Włochami oraz Hiszpanią, jednak kiełbasy te spożywane są chętnie przez mieszkańców innych krajów ceniących sobie oryginalne smaki. Po raz pierwszy pojawiły się w XVI wieku w momencie powstawania dużych plantacji papryki znajdujących się na Półwyspie Iberyjskim.

Omawiana wędlina powstaje ze zmielonego mięsa wieprzowego. Do jej produkcji wykorzystuje się zarówno chude, jak i nieco tłustsze kawałki, dlatego poszczególne kiełbasy różnią się od siebie kalorycznością oraz smakiem. Do wszystkich z nich dodawane są aromatyczne zioła i wyżej już wspomniana papryka nadająca im niepowtarzalnego smaku. Hiszpańska kiełbasa chorizo wyróżnia się licznymi zaletami, takimi jak uniwersalność. Można ją bowiem serwować  w formie przystawek w trakcie przyjęć, dodawać do kanapek lub tworzyć z niej dania obiadowe. Sprzedażą tego typu wędlin zajmują się pracownicy zatrudnieni w przedsiębiorstwie Delikatesy Lafuente. Jest to firma oferująca wyłącznie najlepsze szynki i kiełbasy pochodzące z Hiszpanii, które doceniane są za intensywny smak i aromat. Doskonale komponują się one z czerwonym oraz różowym winem.

Wysokiej jakości chorizo wytwarzane jest w niewielkich manufakturach i jest ono wolne od sztucznych substancji, takich jak wzmacniacze smaku czy konserwanty. Zainteresowani mogą wybierać między innymi między chorizo:

  • picante,
  • dulce,
  • riojano,
  • de Pamplona.

Uznaniem cieszy się także odmiana natural. Jest to kiełbasa wieprzowa z dodatkiem soli i czosnku, która została pozbawiona laktozy oraz glutenu. Cena poszczególnych wędlin różni się od siebie, a jej ostateczna wysokość zależy od rodzaju, na jaki zdecyduje się klient. Jest to niezbędny składnik tapas, hiszpańskich zup, gulaszy oraz pinchos.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://delikatesylafuente.pl
Dodano: 2020-06-30
Telefon: 602 354 687
Miejscowość: Warszawa
Adres: Wiktorska 6
Kod pocztowy: 00-001

Źródła:
https://delikatesylafuente.pl/wedliny/Podobne Firmy

Ośrodek Psychoterapii M.Czarnecki & Co.
- Warszawa
KLARWOD Sp. z o.o.
- Konstancin-Jeziorna
Kantor Wymiany Walut "MARYMONT"
- Warszwa