Orto PartnerProteza kończyny dolnej • Orto Partner


Dostępna obecnie technika i szeroka wiedza medyczna pozwalają na stworzenie protezy czy to kończyny dolnej, czy górnej, która zapewnia pacjentowi nie tylko pełną sprawność, ale także maksymalny komfort. Na ten ostatni aspekt ogromny wpływ ma z jednej strony jakość użytych materiałów, a z drugiej poziom dopasowania do potrzeb, aktywności użytkownika, a wreszcie do kształtu kikuta.

Pracownia protetyczna Orto Partner od lat dba o jak najszybszy powrót do zdrowia osób po przebytej amputacji. Dostępne modele protez pozwalają dobrać wersję odpowiednią i dla domatorów, i dla aktywnych sportowców, uzupełnienia kończyn przewidziane są także na każdą kieszeń. Najprostsze mechaniczne rozwiązania nie muszą jednak wcale oznaczać gorszej kontroli. Zapięcia i mocowania są zawsze bardzo stabilne i bezpieczne, a jednocześnie nie ograniczają dostępu powietrza i nie uciskają.

Proteza kończyny dolnej może obejmować samą stopę, podudzie, udo z kolanem, a nawet całą nogę wraz ze stawem biodrowym. Proteza udowa jest jedną z bardziej skomplikowanych, ponieważ znajdujący się w jej obrębie przegub kolanowy musi być jednocześnie stabilny i funkcjonalny. Przeguby pneumatyczny i hydrauliczny zapewniają najwyższy komfort i niemal naturalny chód, jednak są też nieco cięższe niż wersja mechaniczna. Świetnie sprawdzają się także kolana elektroniczne lub półelektroniczne, mające dodatkowe funkcje, takie jak blokada lub zabezpieczenie podczas potknięcia. Są też bardzo pomocne podczas pokonywania schodów lub przy chodzeniu po nierównym lub stromym terenie.

O wygodzie stosowania na co dzień protezy decydują również wyściółka leja (zwykle sylikonowa lub żelowa) oraz znajdujący się wewnątrz system mocujący. Najmniej kłopotliwy jest niewątpliwie system podciśnieniowy, bazujący na zaworze, przez który z leja przy wykonywaniu każdego kroku jest usuwane powietrze. To rozwiązanie sprawia, że proteza jest bardzo stabilna nawet podczas szybkiego chodu lub uprawiania sportu. Często wybierane jest także połączenie typu kiss z paskiem – proste, a jednocześnie eliminujące możliwość przekręcenia się protezy na boki. Osoby mniej aktywne mogą się zdecydować na przytwierdzenie protezy na pin z zamkiem.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://ortopartner.pl/
Dodano: 2020-06-25
Telefon: 61 223 54 48
Miejscowość: Murowana Goślina
Adres: Polna 15
Kod pocztowy: 62-095

Źródła:
https://ortopartner.pl/index.php/proteza-uda/Podobne Firmy

Pozamykaj.pl
- Leszno
Wolka 24 Hurt
- Wólka Kosowska
Zinner PPHU
- Poznań