Eldrew Km-maszynyCzym jest tokarka CNC?


Tokarka jest tradycyjnie stosowana w toczeniu drewna, obróbce metali, regeneracji części i obróbce szkła. Sprzęt przytrzymuje przedmiot obrabiany, ale można przesuwać go w poziomie, co pozwala też obrabiać przedmioty o różnej długości. Tokarki CNC stopniowo wypierają starsze tokarki produkcyjne ze względu na łatwość ustawiania, obsługę, powtarzalność i dokładność. Praca na tokarce CNC to jeden z rodzajów obróbki CNC.

A czym dokładnie jest tokarka CNC? Po pierwsze, CNC oznacza komputerowe sterowanie numeryczne i odnosi się do maszyny obsługiwanej przez system komputerowy. Tokarka CNC działa zgodnie z precyzyjnymi instrukcjami projektowymi, aby obrabiać części zgodnie z dokładnymi specyfikacjami. Tokarka to obrabiarka, w której materiał lub część jest utrzymywana w miejscu i obracana przez wrzeciono główne, podczas gdy narzędzie tnące pracujące z materiałem jest montowane i przesuwane w różnych osiach. 

Proste urządzenie pracuje w dwóch osiach z narzędziem tnącym w ustalonej pozycji. Obrotowe działanie przedmiotu obrabianego nazywa się „obracaniem”. Tokarki wytwarzają precyzyjne okrągłe kształty o średnicy zewnętrznej (OD) i wewnętrznej (ID). Za pomocą tych urządzeń można obrabiać wiele różnych rodzajów materiałów i przedmiotów, w zależności od potrzeb różnych branż. Są powszechnie stosowane w przemyśle naftowym i gazowym, motoryzacyjnym, lotniczym, medycznym, elektronicznym, górniczym, w elektrowniach, stalowniach i papierniach oraz w przemyśle stoczniowym.

Nowoczesne tokarki CNC są zwykle wyposażone w narzędzia, które mogą pracować na wielu osiach. Różne typy maszyn mogą obejmować zarówno oś X, jak i Y, zawierać drugą głowicę z innymi narzędziami lub drugie wrzeciono. Oznacza to, że tokarka może wykonywać dodatkowe operacje frezowania, wiercenia i gwintowania, co skutkuje kompletnym, a nawet złożonym procesem wytwarzania części i eliminuje potrzebę przenoszenia części na inną maszynę w celu wykonania drugiej operacji.

Cechy tych urządzeń czynią je niezbędnymi w wielu zastosowaniach. Ułatwiają one pracę, a także zmniejszają jej koszty, bo np. powtarzalność i precyzja eliminują wystąpienie błędów i straty materiału. Nic więc dziwnego, że są stosowane coraz szerzej. Osoby chcące zaopatrzyć się w taki sprzęt w ofercie na stronie km-maszyny.pl znajdą wiele godnych uwagi propozycji.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://www.km-maszyny.pl
Dodano: 2024-01-19
Telefon: 604 442 530
Miejscowość: Stalowa Wola
Adres: Modrzewiowa 5
Kod pocztowy: 37-450

Źródła:
https://www.km-maszyny.pl/maszyny-do-metalu/tokarki-cnc/Podobne Firmy

Niszczarki24.pl
- Stalowa Wola
ASB-Kolbuszowa
- Kolbuszowa