Biopack Sp. z o.o.Ekologiczne pojemniki na wynos – co warto wiedzieć?


Każdy właściciel lokalu gastronomicznego czy firmy cateringowej powinien zwrócić szczególną uwagę na opakowania, których używa do wydawania dań na wynos. Pudełko powinno być wykonane z dobrej jakości, ekologicznych materiałów oraz wytrzymałe, aby bez problemu można było w nim transportować rozmaite potrawy. Jakie są najlepsze sposoby na zapakowanie jedzenia?

Warto podkreślić, że istnieje wiele różnych rodzajów pojemników jednorazowych, które różnią się między sobą nie tylko wyglądem i wielkością, ale i tworzywem, z którego zostały wykonane. Dobór odpowiedniego surowca jest bardzo ważny, bowiem niektóre materiały są dostosowane wyłącznie do konkretnych rodzajów potraw, np. suchych, zimnych.

Dużą popularnością cieszą się wyroby papierowe i kartonowe. Świetnie nadają się do pakowania potraw oraz napojów, które nie będą długo przechowywane (kawa, różnego typu fast foody) albo nie zawierają zbyt dużej ilości wilgoci (sałatki, wypieki, suche przekąski). Warto zwrócić uwagę na to, aby wybrane opakowanie miało dziurki, które pozwolą na odprowadzenie wilgoci.

Inną propozycją są pojemniki wykonane z bambusa i włókien drzewnych. Są one nie tylko ekologiczne, ale i niedrogie. Można z nich wyprodukować również sztućce, mieszadełka, patyczki, szczypce i dekoracyjne miseczki. Najczęściej są wybierane przez właścicieli lokali serwujących dania kuchni azjatyckiej. Produkty charakteryzują się większą wytrzymałością niż wyroby papierowe, nie rozwarstwiają się oraz prezentują się estetycznie. Nadają się do przechowywania potraw przez dłuższy czas.

Poza tym na rynku można znaleźć także opakowania z otrębów pszennych. Surowiec rozkłada się w przemysłowym kompostowniku w ciągu zaledwie 30 dni. Sam materiał jest lekki, nadaje się do serwowania zarówno dań zimnych, jak i ciepłych. Warto dodać, że wyroby z otrębów można zjeść. Dostępne są również jednorazowe pudełka i kubki z biomasy roślinnej. Stanowią one doskonały zamiennik dla plastiku. Artykuły z PLA są przezroczyste, połyskujące, wyglądają tak samo jak wyroby plastikowe.

Ekologiczne pojemniki na wynos w atrakcyjnych cenach można zamówić na stronie internetowej biopack.com.pl. Wybór jest ogromny, więc każdy klient, niezależnie od potrzeb, znajdzie coś dla siebie.

Korzystanie z  przyjaznych środowisku opakowań jednorazowych to doskonała reklama.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://biopack.com.pl/
Dodano: 2023-11-24
Telefon: 736855854
Miejscowość: Łazy
Adres: Polna 3a
Kod pocztowy: 05-552

Źródła:
https://biopack.com.pl/pojemniki-na-wynos,2,44Autor: Maks SawickiPodobne Firmy

Ośrodek Psychoterapii M.Czarnecki & Co.
- Warszawa
FERNANDO LAFUENTE LAFUENTE-CONSULTING
- Warszawa
KLARWOD Sp. z o.o.
- Konstancin-Jeziorna