Marcin Niemirski Komornik SądowyJak zwrócić się do komornika sądowego dla rejonu Warszawa-Ochota?


W kancelarii komorniczej Marcina Niemirskiego można rozpocząć egzekucję wierzytelności na terenie stolicy. Komornik sądowy dla rejonu Warszawa-Ochota zajmuje się wsparciem wierzycieli w odzyskiwaniu zaległych płatności od dłużników. Centrum stolicy to siedziba i miejsce działalności wielu podmiotów gospodarczych, a co za tym idzie, również obszar czynności sekwestracyjnych tego biura,

Zwrócenie się do kancelarii jest krokiem, który poszkodowani podejmują, gdy zawiodą inne środki. Po wcześniejszych nieudanych próbach uregulowania zobowiązania można skierować do warszawskiego komornika wniosek (wg formularza dostępnego na stronie) i oryginał dokumentów potwierdzających decyzję sądu z klauzulą wykonalności. Biuro komornicze podejmie czynności regulowane przepisami w następujących sytuacjach:

  • niespłacone zobowiązanie,
  • brak reakcji dłużnika na wezwanie do zapłaty,
  • niewykonalność innych środków egzekucyjnych.

Prawo polskie pozwala na przeprowadzenie czynności komorniczych w celu odzyskania wierzytelności po orzeczeniu sądu w tej sprawie. Dopiero z odpowiednimi decyzjami stosownych organów można podjąć sekwestrację wartościowych obiektów ruchomych lub nieruchomości należących do dłużnika.

Wsparcie specjalisty jest często niezbędne ze względu na skomplikowany charakter spraw i nieustalony status własności. Zanim komornik przeprowadzi licytację, by odzyskać środki do zaspokojenia wierzyciela, musi ponad wszelką wątpliwość ustalić, co może zająć. Przed zwróceniem się do komornika warto podjąć próby ugody z dłużnikiem, np. poprzez negocjacje spłaty w ratach lub ustalenie innych korzystnych warunków. Gdy te środki zawiodą, trzeba uruchomić procedury, które może przeprowadzić jedynie urzędnik sądowy z kancelarii komorniczej.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://komornikmn.pl/
Dodano: 2023-11-29
Telefon: 22 41 88 288
Miejscowość: Warszawa
Adres: Działdowska 11
Kod pocztowy: 01-184

Źródła:
https://komornikmn.pl/komornik-sadowy-warszawa-ochota/Podobne Firmy

Ośrodek Psychoterapii M.Czarnecki & Co.
- Warszawa
FERNANDO LAFUENTE LAFUENTE-CONSULTING
- Warszawa
KLARWOD Sp. z o.o.
- Konstancin-Jeziorna