LUX METAL Marek FlorczykKratki wentylacyjne — nierdzewne ze stali czy plastikowe?


Otwory wentylacyjne będące częścią systemu cyrkulacji powietrza znajdują się niemal w każdym pomieszczeniu. Nie wyglądają jednak zbyt estetycznie, dlatego na rynku można znaleźć specjalne kratki, które stanowią element wykończeniowy instalacji i równocześnie wpływają na poprawne działanie całego systemu. Wentylacja jest niezbędna do codziennej wymiany powietrza w budynku, zapewniając optymalne warunki do życia użytkownikom. Zamiast zasłaniać niezbyt oryginalne kratki wentylacyjne, warto wyszukać u sprawdzonych sprzedawców ozdobne modele, które wpasują się w styl wykańczanego wnętrza.

Na rynku dostępne są nierdzewne kratki wentylacyjne ze stali lub mosiądzu, które cechuje wysoka jakość i trwałość, a także designerski wygląd (pasujący zarówno do loftowych, jak i nowoczesnych wnętrz). Na stronie luxmetal.pl można zapoznać się z bogatą ofertą ozdobnych kratek o różnych kształtach, wymiarach oraz stylach wykończenia. Co więcej, klient może kupić online produkt na wymiar oraz wybrać dowolny odcień z palety RAL. Firma proponuje kratki szlifowane lub polerowane (ze stali, mosiądzu i miedzi) w opcji z osłonką z ażurem, prętami, płaskownikiem, siatką oraz regulowaną żaluzją. W ofertach innych sprzedawców dostępne są też kratki plastikowe, które wybierane są przez klientów głównie ze względu na niską cenę. Należy jednak podkreślić, że takie produkty nie są zbyt wytrzymałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Ponadto modele wykonane z plastiku nie prezentują się tak dobrze, jak ich stalowe odpowiedniki. 

Warto również wspomnieć o przepisach związanych z prawidłowym montażem kratki wentylacyjnej. Otóż w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka wywietrznik powinien znajdować się nie niżej niż 15 cm od sufitu. W innych pokojach właściciel może pozwolić sobie na nieco większą dowolność w tej kwestii.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://www.luxmetal.pl/
Dodano: 2023-10-18
Telefon: 501337483
Miejscowość: Warszawa
Adres: Bychowska 55
Kod pocztowy: 04-536

Źródła:
https://www.luxmetal.pl/kratki-wentylacyjnePodobne Firmy

Ośrodek Psychoterapii M.Czarnecki & Co.
- Warszawa
FERNANDO LAFUENTE LAFUENTE-CONSULTING
- Warszawa
KLARWOD Sp. z o.o.
- Konstancin-Jeziorna