REHAB Andrzej KroszczyńskiĆwiczenia na rwę kulszową - jakie działania mogą złagodzić ból?


Metoda McKenziego jest często stosowana w rehabilitacji bólu kręgosłupa. Dzięki niej można zredukować nieprzyjemne objawy i poprawić sprawność pacjentów. W obecnych czasach wiele osób prowadzi siedzący tryb życia i spędza wiele godzin przy komputerze. Może to prowadzić do wad postawy, nieprawidłowej masy ciała i problemów dotyczących układu ruchu. Niepokojących symptomów nie wolno bagatelizować, gdyż mogą pociągać za sobą groźne konsekwencje. W przypadku nasilenia się objawów warto jak najszybciej skorzystać ze specjalistycznej pomocy. 

Bardzo ważne jest postawienie trafnej diagnozy i rozpoczęcie indywidualnie dobranej terapii. Metoda McKenziego sprawdza się w przypadku ischialgii. Objawia się ona silnym bólem promieniującym od pośladka aż do stopy. Pojawia się na skutek drażnienia korzenia nerwowego w kręgosłupie lędźwiowym. W rozpoznaniu tego schorzenia pomocne mogą okazać się badania takie jak rezonans magnetyczny i RTG. Fizjoterapeuci często zlecają również ćwiczenia na rwę kulszową. Na stronie internetowej rehab.pl znajdują się informacje na temat technik stosowanych w rehabilitacji ischialgii. Metoda McKenziego polega na wykonywaniu przeprostów kręgosłupa lędźwiowego. Dzięki niej można zmniejszyć nacisk kręgów na jądro miażdżyste i złagodzić ból. W niektórych przypadkach tego typu działania mogą jednak nasilać uciążliwe dolegliwości. Dotyczy to zwłaszcza pacjentów ze zmianami zwyrodnieniowymi i ciasnotą kręgosłupa lędźwiowego. Ważne jest zatem, by rodzaj zastosowanej terapii dobrać indywidualnie do danej osoby. Pomocne w tym zadaniu mogą okazać się badania fizykalne i rezonans magnetyczny. Dzięki nim łatwiej opracować skuteczną terapię. W przypadku osób, u których ból nasila się podczas chodzenia, często zleca się ćwiczenia zgięciowe. Przyczyniają się one do wygięcia kręgosłupa do tyłu i rozszerzenia otworów międzykręgowych. Skutkuje to zmniejszeniem ucisku na korzenie i redukuje ból. 

Rehabilitacja jest często stosowana w leczeniu ischialgii. Jest dobrym uzupełnieniem farmakologii. Odpowiednio dobrany wysiłek fizyczny i zabiegi mogą zmniejszyć ryzyko nawrotu przypadłości i pomóc pacjentom odzyskać sprawność. W przypadku, kiedy tego typu działania nie przynoszą pożądanych rezultatów, warto rozważyć nieoperacyjne leczenie polegające na wykonaniu zastrzyków nadtwardówkowych.

 

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://www.rehab.pl/
Dodano: 2023-06-25
Telefon: 785 752 225
Miejscowość: Warszawa
Adres: Kluczborska 9
Kod pocztowy: 01--46

Źródła:
https://www.rehab.pl/bezoperacyjne-leczenie/metoda-mckenziego/Podobne Firmy

Ośrodek Psychoterapii M.Czarnecki & Co.
- Warszawa
FERNANDO LAFUENTE LAFUENTE-CONSULTING
- Warszawa
KLARWOD Sp. z o.o.
- Konstancin-Jeziorna