Biocent Sp. z o.o.Jak powinien wyglądać dobór separatora substancji ropopochodnych?


Prowadzenie działalności gospodarczej z uwzględnieniem troski o ekologię i środowisko naturalne jest obecnie bardzo pozytywnym trendem. Przedsiębiorcy starają się, aby ich firmy funkcjonowały w zgodzie z naturą. W tym celu możliwe jest wdrażanie różnego rodzaju innowacji. W przypadku działalności obejmującej, między innymi, oczyszczanie ścieków lub wód gruntowych, istotny jest dobór separatora substancji ropopochodnych. 

Tego rodzaju sprzęt w sprzedaży posiada firma, której strona internetowa to biocent.com. Wspomniany separator jest urządzeniem stosowanym w przemyśle naftowym i petrochemicznym do oddzielania mieszaniny substancji ropopochodnych na składniki, takie jak ropa naftowa, woda i gazy. Proces ten opiera się na występowaniu różnicy gęstości poszczególnych składników. Zazwyczaj separator wyposażony jest w odpowiednie przegrody lub dysze i przepływomierze, które pomagają w oddzielaniu poszczególnych składników.

Urządzenie to przyczynia się do zwiększenia wydajności produkcji ropy, zapewniając czyste i odseparowane składniki, które mogą być dalej przetwarzane lub wykorzystane w inny sposób.

Tego typu sprzęt składa się najczęściej z następujących elementów:

  • komora wejściowa (to miejsce, w którym mieszanina substancji ropopochodnych wchodzi do separatora; może zawierać dysze lub przepływomierze),
  • komora rozdziału (to główna część urządzenia, w której odbywa się proces rozdziału składników; zazwyczaj zawiera przegrody, które kierują przepływ mieszanki w taki sposób, aby składniki o różnych gęstościach oddzieliły się od siebie),

  • komora olejowa (tu zbiera się rozdzielona ropa naftowa; najczęściej jest wyposażona w odpowiednie otwory do odprowadzania substancji),

  • komora wodna (w niej gromadzi się woda),

  • wyjście gazu (w niektórych przypadkach, gdy separator jest stosowany w celu rozdzielenia gazu z ropy naftowej, może być wyposażony w specjalne wyjście).

W ofercie hurtowni dostępnych jest dużo więcej urządzeń i części do nich. Można zaopatrzyć się, między innymi, w osadniki, neutralizatory, alarmy do separatorów, zastawki naścienne, kanały zwrotów, zbiorniki retencyjne i wiele więcej. 

Aby wybrać najlepszy dla siebie sprzęt, warto skonsultować zakup z pracownikami sklepu, którzy dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu w pracy w tej branży będą w stanie udzielić trafnych wskazówek. 

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://biocent.com.pl
Dodano: 2023-06-10
Telefon: 517466370
Miejscowość: Lublin
Adres: Do Dysa 5
Kod pocztowy: 20-149

Źródła:
https://biocent.com.pl/separatory-weglowodorow/Podobne Firmy

Speed Car - stacje kontroli pojazdów
- Świdnik
KOMATZ - Agregaty malarskie
- Lublin
Kal-Bak
- Ciecierzyn