Adwokat Tomasz Kazubski - Kancelaria AdwokackaJak działa adwokat karnista z Wodzisławia Śląskiego?


Wszelkie sprawy w sądzie i związane z prawem mogą być stresujące i nieprzyjemne, na przykład gdy chodzi o separację, rozwód czy choćby sprawy majątkowe i spadkowe. Na pewno jednak najtrudniejsze i najbardziej stresujące są sprawy karne. Bycie oskarżonym o popełnienie zabronionego czynu, wykroczenia czy, co gorsza, przestępstwa, nie jest niczym przyjemnym, nie tylko dlatego, że grozić może wysoka kara. W takiej sytuacji zaś może znaleźć się praktycznie każdy, wystarczy choćby bezmyślne zachowanie w postaci prowadzenia samochodu po spożyciu alkoholu.

Oczywiście skorzystanie z pomocy prawnika, nawet w takiej sytuacji, nie jest niezbędne. Każdy może bronić się sam. Każdy ma też prawo do obrony z urzędu, co oznacza, że jeśli nie stać go na usługi prawnika, otrzymuje się wsparcie adwokata na koszt państwa. W praktyce jednak z takiego rozwiązania korzysta się rzadko - jeśli tylko można sobie na to pozwolić, zatrudnia się własnego adwokata. W przypadku spraw karnych przy tym ważne jest, by jego pomoc otrzymać niezwłocznie. Z tego względu adwokat karnista z Wodzisławia Śląskiego, zaprezentowany na stronie adwokat-kazubski.pl, prowadzi telefon alarmowy, na który można dzwonić o każdej porze dnia i nocy. Mogą to robić sami aresztowani, mający prawo do wykonania telefonu, jak i na przykład ich bliscy. Chodzi o to, by adwokat od razu wdrożył odpowiednie działania, takie jak przede wszystkim niezwłoczne pojawienie się w areszcie i wzięcie udziału w przesłuchaniu z policją czy prokuratorem. Jest to bardzo ważne, gdyż wszelkie słowa mogą świadczyć o winie oskarżonego (nawet gdy jest niewinny!), istotne jest zatem, by zważać na to, co się mówi. Czasem też korzystniejsze jest odmówienie składania zeznań. Adwokat dokona szybkiej oceny sytuacji i na bazie swojego doświadczenia od razu doradzi swojemu klientowi odpowiednie zachowanie, potem zaś, poznawszy więcej szczegółów, zarzuty itp., opracuje szczegółową taktykę.

Oczywiście prawnik ma też do dyspozycji wiele narzędzi, jak ubieganie się o zwolnienie z aresztu za kaucją czy zażalenie na areszt.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://adwokat-kazubski.pl/
Dodano: 2023-06-11
Telefon: 575520690
Miejscowość: Wodzisław Śląski
Adres: Wałowa 31
Kod pocztowy: 44-300

Źródła:
https://adwokat-kazubski.pl/bez-kategorii/adwokat-karnista-rybnik-pomoc-prawna-w-sprawach-karnych/Podobne Firmy

alkomaty-sklep.eu
- Rydułtowy
MITO Lighting Piotr Kuźniak - zyrandole24.pl
- Częstochowa
Dawid Pikuła Cartrans
- Dąbrowa Górnicza