OROME SCZbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy - standardy bezpieczeństwa


Jak przechowywać substancje niebezpieczne dla środowiska naturalnego? Przedsiębiorcy działający w przemyśle chemicznym, rolniczym i energetycznym muszą znać odpowiedź na to pytanie. Tak naprawdę wszędzie tam, gdzie używany jest olej opałowy, należy zachować szczególną ostrożność i zainwestować w specjalistyczny zbiornik do jego przechowywania. Na szczęście bezpieczne magazynowanie substancji olejowych jest dosyć tanie, wystarczy zainwestować w odpowiednią przestrzeń.

Olej opałowy jest łatwopalny. W obecności źródła ciepła może się łatwo zapalić i przyczynić do powstania pożaru. Właśnie dlatego należy przechowywać go w odpowiedniej temperaturze. Ponadto ta substancja jest toksyczna ze względu na zawartość siarki, benzenu i metali ciężkich, które są szkodliwe dla zdrowia człowieka. Kontakt z nimi może prowadzić do problemów z oddychaniem, podrażnienia skóry i uszkodzenia narządów wewnętrznych.

Sprawdzonym rozwiązaniem jest zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy. Z opisem tego produktu można zapoznać się na stronie internetowej pod adresem orome.pl. Wykonany jest z polietylenu o średniej gęstości. Wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i promieniowanie UV. Ponadto nie wymaga specjalnej konserwacji i posłuży przez wiele lat. Zbiornik można dostosować do swoich potrzeb i wyposażyć go na przykład w system grzewczy, którego zadaniem jest zachowanie właściwości oleju pomimo panujących na zewnątrz, bardzo niskich materiałów.

Dwupłaszczowa konstrukcja ma wiele zalet. Po pierwsze, skutecznie zapobiega wyciekowi oleju. Po drugie, nie dopuszcza do wydostawania się na zewnątrz nieprzyjemnych zapachów typowych dla paliwa. Ponadto produkt w pełni nadaje się do recyklingu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zbiornika? Ważne jest między innymi spełnienie europejskich norm ISO. Warto sprawdzić, z jakich materiałów wykonano konstrukcję oraz czy nadaje się ona do legalnego użytku w warunkach przemysłowych. Praktycznym rozwiązaniem jest system monitoringu, który pozwala na bezprzewodową kontrolę poziomu oleju.

Sprzedawca powinien udzielić gwarancji na zbiornik. Optymalnym terminem usług gwarancyjnych jest 10 lat. Daje to użytkownikowi pewność, że przestrzeń do magazynowania oleju sprawdzi się przez długi czas. Przy zakupie warto korzystać z porad dostawcy i dokładnie czytać specyfikację techniczną.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://www.orome.pl/
Dodano: 2023-05-25
Telefon: +48 77 417 05 07
Miejscowość: Kluczbork
Adres: Pułaskiego 17
Kod pocztowy: 46-200

Źródła:
https://www.orome.pl/oferta/dwuplaszczowe-zbiorniki-na-olej-opalowy/Podobne Firmy

Adwokat Małgorzata Pokrywka
- Kędzierzyn-Koźle