Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień Oaza s.c.Komu powierzyć przewóz chorych we Włocławku?


W momencie zagrożenia zdrowia lub życia najbliższych rodzina wzywa od razu kartkę pogotowia w celu uzyskania pomocy ratowników oraz, w razie takiej konieczności, szybkiego przetransportowania chorego lub poszkodowanego do szpitala. Należy jednak pamiętać, że nie można bezpodstawnie wzywać pracowników pogotowia ratunkowego. Mowa w szczególności o sytuacjach, gdy stan bliskiej osoby nie jest zagrażający i można ją samodzielnie przewieźć do placówki medycznej.

Komu przysługuje bezpłatny transport sanitarny w ramach NFZ?

Istnieją ściśle określone przypadki, w których pacjent może skorzystać z bezpłatnego lub częściowo refundowanego (do 40%) przewozu medycznego. Mowa głównie o niemożności samodzielnego poruszania lub korzystania ze środków transportu publicznego i zarazem konieczności wykonania dodatkowych badań czy dostania się do specjalistycznej placówki. Szpital powinien również zagwarantować transport sanitarny w momencie wypisywania z oddziału pacjenta, który jest w stanie leżącym lub ma I stopień niepełnosprawności. 

W jakich przypadkach warto skorzystać z usług prywatnego świadczeniodawcy?

Na polskim rynku działa sporo firm oferujących prywatny transport ze szpitala do domu, hospicjum lub pensjonatu dla seniorów. Usługi są świadczone odpłatnie i zależą od stanu pacjenta oraz długości trasy do pokonania. We Włocławku przewóz chorych jest realizowany przez firmę AmbuTrans, która zapewnia całodobową pomoc. Przewóz medyczny jest realizowany w obrębie całego kraju oraz Unii Europejskiej. Chory podczas transportu jest pod stałą opieką doświadczonych i przeszkolonych ratowników medycznych oraz pielęgniarek. 

Firma świadczy usługi z zakresu przewozu osób:

  • na dializy, badania i zabiegi medyczne,
  • w opcji „z łóżka do łóżka” (cały transport odbywa się w pozycji leżącej),
  • do szpitali, sanatoriów, ośrodków rehabilitacyjnych czy hospicjów,
  • z placówek medycznych do domu.

Ponadto marka zajmuje się transportem krwi i materiałów biologicznych oraz prowadzeniem pokazów udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://www.transportymedyczne.pl/
Dodano: 2023-05-14
Telefon: 721 70 70 70
Miejscowość: Choceń
Adres: Ługowiska 1
Kod pocztowy: 87-850

Źródła:
https://www.transportymedyczne.pl/oferta/


Podobne Firmy

Kancelaria Radcy Prawnego Aleksandra Pacewicz
- Bydgoszcz
Trust Bydgoszcz
- Bydgoszcz
ST Auto
- Bydgoszcz