vBIONICProtezy kończyn górnych – co warto o nich wiedzieć?


Jeśli ktoś zastanawia się, jak odzyskać sprawność po amputacji dłoni czy ręki, może wejść na stronę internetową vbionic.com. To serwis prezentujący innowacje w protetyce kończyn górnych. Udostępniono tam specyfikacje poszczególnych produktów i omówiono np., czym różnią się modele:

  • funkcjonalno-kosmetyczne – umożliwiają proste ruchy palcami i nadgarstkiem,
  • mechaniczne – użytkownik może wykonywać podstawowe czynności życia codziennego,
  • bioniczne – choć przypominają zwykłe protezy, funkcjonalnością są zbliżone do ludzkiej ręki. Pacjent steruje nimi przy użyciu komend głosowych lub własnych impulsów mózgowych. Tego typu wyroby medyczne umożliwiają wykonywanie różnych ruchów i czynności, takich jak przesuwanie i podnoszenie przedmiotów czy przyciskanie klawiszy.

Specjaliści podkreślają, że dla wielu osób po amputacji protezy kończyn są szansą na powrót do normalnego życia – sprzed wypadku czy choroby. Jednak muszą być one prawidłowo dobrane. Nie chodzi tylko o sam pomiar czy przymiarki sztucznej ręki. Zanim się ja założy, trzeba odpowiednio przygotować kikut między innymi poprzez:

  • ćwiczenia – pozwolą one zachować optymalną ruchomość w stawie. Dlatego najlepiej, aby jak najszybciej po operacji skonsultować się z lekarzem i zapytać go, od kiedy można zacząć rehabilitację. Szczególnie w początkowym okresie powinna się ona odbywać pod okiem fizjoterapeuty,
  • hartowanie – rana pooperacyjna może się długo goić, a tkanki w miejscu amputacji są wrażliwe. Należy więc stopniowo przyzwyczajać kikut do dotyku, obciążenia czy ucisku,
  • formowanie – owijanie go bandażami – ma to na celu minimalizowanie ryzyka wystąpienia obrzęków. Zamiast bandaży można wykorzystać specjalny silikonowy liner – wykonywany na zamówienie.

Więcej przydatnych informacji znajduje się na podanej stronie internetowej. Tam też specjaliści odpowiadają na pytania dotyczące tego, jak uzyskać dofinansowanie na zakup protezy lub czy można ją wstępnie dopasować online. Udostępniona baza wiedzy jest nieustannie poszerzana o nowe artykuły.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://vbionic.com
Dodano: 2023-05-18
Telefon: 690 690 200
Miejscowość: Poznań
Adres: Małopolska 2A
Kod pocztowy: 60-616

Źródła:
https://vbionic.com/Podobne Firmy

Pozamykaj.pl
- Leszno
Wolka 24 Hurt
- Wólka Kosowska
Orto Partner
- Murowana Goślina