Sklep RelaxSanPodkolanówki przeciwżylakowe – najważniejsze informacje


Pończochy i podkolanówki uciskowe są powszechnie stosowane przez osoby, które borykają się z niewydolnością żylną kończyn dolnych. Jednak aby poprawnie spełniały swoją funkcję, muszą być dobrze dobrane do indywidualnych potrzeb. Co należy wiedzieć o artykułach kompresyjnych?

Na samym początku warto omówić sposób działania tego typu produktu. Tkanina cały czas uciska kończyny, co może wpływać na przepływ krwi. Z reguły podkolanówki wywierają większy nacisk w pobliżu kostek i stóp, niż w innych partiach ciała, ponieważ w tych miejscach najczęściej występują problemy.

Podkolanówki przeciwżylakowe noszą osoby, u których występuje niewydolność żylna oraz wszyscy zagrożeni takimi dolegliwościami. Niekiedy też ubierają je pracownicy biur i sklepów pracujący w pozycji siedzącej lub stojącej, jeśli odczuwają obrzęk lub kobiety w ciąży i w okresie poporodowym. Poza tym wielu ludzi decyduje się na zakup tego typu artykułu, gdy na nogach pojawią się pierwsze żylaki lub tzw. pajączki (czerwone żyłki). Ubierają je także pasażerowie samolotów, gdy wielogodzinny lot powoduje uczucie ciężkości i ból.

Należy zaznaczyć, że poszczególne modele mają różną siłę nacisku. Dobór odpowiedniego modelu zależy od umiejscowienia zmian na nogach. W przypadku zbyt słabego ucisku osoba nie odczuje żadnej zmiany, natomiast zbyt duży nacisk może pogorszyć przepływ krwi. Warto zaznaczyć, że przy stosowaniu profilaktycznym powinno się wybierać rajstopy lub podkolanówki o najsłabszym stopniu kompresji.

Ostatnią ważną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest długość noszenia tego typu artykułu. Ze względu na to, że materiał jest przyjemny dla skóry, pończochy czy skarpetki można nosić przez cały dzień. Powinno się je zdjąć wieczorem i ubrać od razu po przebudzeniu, zanim na nogach i stopach pojawi się obrzęk. Najlepiej zakładać je jeszcze w łóżku. Przedsiębiorstwo RelaxSan zajmuje się sprzedażą produktów przeciwżylakowych w kilku rozmiarach i o różnym stopniu ucisku przeznaczonych dla kobiet oraz mężczyzn.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://relaxsansklep.pl/
Dodano: 2023-05-16
Telefon: 502 429 914
Miejscowość: Radom
Adres: Chorzowska 3
Kod pocztowy: 26-600

Źródła:
https://relaxsansklep.pl/podkolanowki-uciskowe-1-stopniaPodobne Firmy

Ośrodek Psychoterapii M.Czarnecki & Co.
- Warszawa
FERNANDO LAFUENTE LAFUENTE-CONSULTING
- Warszawa
KLARWOD Sp. z o.o.
- Konstancin-Jeziorna