STALPOL SAFES SP. Z O.O.Szafki na dokumenty RODO – podstawowe informacje


Wprowadzenie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych znacząco wpłynęło na zarządzanie firmami. Przedsiębiorcy muszą się dostosować do przepisów i zmienić sposób przechowywania różnych dokumentów dotyczących biznesu, informacji o pracownikach czy klientach. Co warto wiedzieć na ten temat?

RODO ma za zadanie chronić prywatność każdej strony wchodzącej w relacje konsumenckie. Akt prawny wymusza na pracodawcach nie tylko przygotowywanie dokumentacji w określony sposób, ale i przechowywanie jej w odpowiednich warunkach. Przedsiębiorca jest zobowiązany do wprowadzenia różnych zabezpieczeń, które będą chronić dane przed dostępem do nich osób nieupoważnionych. Dokumenty w wersji papierowej powinny znajdować się w specjalnej szafce zamykanej na klucz. Dobór konkretnego modelu zależy od rodzaju dokumentów.

Obecnie wyróżnia się szafy:

  • klasy A przeznaczone na dokumentację z klauzulą „poufne”,

  • klasy B na akta oznaczone jak „tajne”,

  • klasy C dostosowane do dokumentów z klauzulą „ściśle tajne”.

Warto wiedzieć, że do teczek niejawnych dostęp może mieć każda zainteresowana osoba. Najczęściej do ich składowania wykorzystuje się standardowe szafki zamykane na kluczyk. Natomiast pozostałe rodzaje pism i umów muszą się znaleźć w dobrze zabezpieczonych szafach lub sejfach. Do tego rodzaju dokumentacji warto wybrać konstrukcję z dodatkowym, bezpiecznym zamkiem, np. elektronicznym.

Renomowana firma STALPOL oferuje doskonałej jakości szafki na dokumenty RODO w różnych klasach oraz rozmiarach. Proponowane produkty wyróżniają się przemyślanym designem i wytrzymałością, są odporne na uszkodzenia mechaniczne, próby wyłamania drzwiczek czy korozję. Dostępne są egzemplarze z zamkiem kluczowym, elektronicznym, szyfrowym-mechanicznym.

Każdy klient może liczyć na profesjonalne doradztwo. Pracownicy pomogą w wyborze artykułu spełniającego wszystkie wymagane parametry. Skorzystanie z oferty tego przedsiębiorstwa to gwarancja produktów najwyższej jakości, atrakcyjnych cen oraz terminowej realizacji każdego zamówienia.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://www.sejfy-stalpol.pl
Dodano: 2023-04-05
Telefon: +48 52 381 42 11
Miejscowość: Białe Błota k/Bydgoszczy
Adres: Szubińska 101d
Kod pocztowy: 86-005

Źródła:
https://www.sejfy-stalpol.pl/48-szafy-na-dokumenty-niejawne-rm-rodo


Podobne Firmy

Kancelaria Radcy Prawnego Aleksandra Pacewicz
- Bydgoszcz
Trust Bydgoszcz
- Bydgoszcz
ST Auto
- Bydgoszcz