kosmossklep.plKurtka snowboardowa — czym kierować się podczas zakupu?


Pasjonaci sportów zimowych wraz ze zdobywaniem kolejnych umiejętności decydują się na zakup własnego sprzętu oraz odzieży. W przypadku częstego odwiedzania stoków narciarskich jest to z pewnością znacznie wygodniejsze niż ciągłe wypożyczanie poszczególnych elementów. Każde akcesorium jest ważne i decyduje o komforcie oraz bezpieczeństwie jazdy. Osoby początkujące zawsze mogą skorzystać z wsparcia bardziej doświadczonych snowboardzistów czy obsługi sklepów ze sprzętem zimowym.

Większość osób przykłada szczególną uwagę do dopasowania deski czy butów snowboardowych, zapominając o tym, jak istotny jest wybór właściwej odzieży, chroniącej przed zimnem i wiatrem. Kurtka snowboardowa znacząco różni się od tradycyjnego zimowego okrycia, dlatego jej zakup powinien być dobrze przemyślany. Wybrany model absolutnie nie może krępować ruchów. Z kolei kaptur najlepiej dopasować do posiadanego kasku snowboardowego.

Podczas zakupów kurtki na stok narciarski należy wziąć pod uwagę takie kwestie jak:

  • oddychalność (model używany podczas jazdy na stoku powinien mieć od 10000 do 20000 g/m2/24h oddychalności).
  • wodoodporność (tutaj sprawdzi się poziom 10000-15000 mm słupa wody),
  • materiał wykonania (m.in. membrana Gore-Tex, technologia Softshell, materiał Polartec),
  • dodatkowe kieszonki oraz otwory wentylacyjne zapewniające przewiew podczas aktywności.

Najważniejszy jest oczywiście dobór rozmiaru odzieży wierzchniej. Kurtka powinna być nieco szersza, ponieważ pod spód zakładana jest jeszcze bielizna termoaktywna oraz bluza. Warto też po założeniu wybranego modelu unieść ręce do góry, aby sprawdzić, czy rękawy w takiej pozycji nie odsłaniają zbyt wiele. Kolejna ważna kwestia to brak jakichkolwiek ograniczeń podczas wykonywania ruchów. 

Na stronie internetowej dostępnej pod adresem kosmossklep.pl można znaleźć spory wybór profesjonalnego osprzętu snowboardowego (kurtki, kombinezony, deski, wiązania, gogle, rękawice i wiele innych). Sprzedawca współpracuje ze znanymi producentami, m.in. Burton i Photon. Pracownicy chętnie służą doradztwem.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://www.kosmossklep.pl/
Dodano: 2023-03-05
Telefon: 797329780
Miejscowość: Chorzów
Adres: Odległa 6
Kod pocztowy: 41-500

Źródła:
https://www.kosmossklep.pl/kategoria/kosmos/snowboard/kurtki-snowboardowePodobne Firmy

alkomaty-sklep.eu
- Rydułtowy
MITO Lighting Piotr Kuźniak - zyrandole24.pl
- Częstochowa
Dawid Pikuła Cartrans
- Dąbrowa Górnicza