ProdexpolCzym jest parkiet jodełka?


Podłogi znajdujące się w domach czy mieszkaniach to często eksploatowane powierzchnie, które powinny być jak najtrwalsze. Na ich solidność wpływa w głównej mierze materiał wykorzystany na etapie produkcyjnym. Zainteresowaniem cieszy się drewno, czyli naturalny surowiec wolny od toksycznych substancji, który nie szkodzi zdrowiu człowieka ani środowisku. Stanowi alternatywę dla tworzyw sztucznych i doskonale prezentuje się w każdym pomieszczeniu, niezależnie od przeznaczenia czy dominującego stylu. Nabywcy ceniący sobie ponadczasową klasykę wybierają często parkiet, czyli posadzkę z deszczułek litego drewna, które są synonimem trwałości i elegancji. Tworzy się je między innymi z jesionu, dębu lub drzew egzotycznych.

Parkiety cechują się długowiecznością, dlatego ich zakup można potraktować jak inwestycję. Sprawdzają się nie tylko w budynkach prywatnych, ale też komercyjnych, dlatego są kładzione w restauracjach czy hotelach. Sprawiają, że wnętrza stają się przytulniejsze i kojarzą się z rodzinnym ciepłem. Więcej informacji na ich temat zaprezentowano pod adresem prodexpol.pl. Należy ona do doskonale zaopatrzonego sklepu, oferującego wytrzymałe podłogi dla klientów z dużymi wymaganiami. W katalogu znajduje się parkiet jodełka, nabywany ze względów praktycznych i estetycznych.

Do jego zalet zalicza się łatwość czyszczenia i brak konieczności częstej impregnacji. W celu pozbycia się zabrudzeń wystarczy zaopatrzyć się jedynie w odkurzacz lub mop oraz łagodny detergent przeznaczony do drewna. Materiał ten, w przeciwieństwie do tworzyw sztucznych, może być poddawany procesom cyklinowania, zlecanym zewnętrznym firmom. Rozwiązanie to sprawia, że podłogi stają się wolne od przebarwień, zaschniętych farb, resztek lakieru, wgnieceń bądź drobnych rys, dzięki czemu wyglądają jak nowe.

Zainteresowani mogą zdecydować się na jodełkę klasyczną, nazywaną podwójną lub francuską. Pierwsza z nich jest rekomendowana miłośnikom stylu retro, ponieważ kojarzy się z latami 70. Układa się ją pod skosem, przy użyciu deseczek o tej samej wielkości. Natomiast jodełka francuska bazuje na deskach przycinanych pod kątem wynoszącym 45 stopni, a jej wygląd przypomina kształt choinki. Parkiety tego typu można olejować bądź lakierować. Zapewniają one nieograniczone możliwości aranżacyjne i występują w wielu wariantach kolorystycznych.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Podobne Firmy

Ośrodek Psychoterapii M.Czarnecki & Co.
- Warszawa
FERNANDO LAFUENTE LAFUENTE-CONSULTING
- Warszawa
KLARWOD Sp. z o.o.
- Konstancin-Jeziorna