Szarpnij SięMata węchowa - cena, zastosowanie i pozostałe informacje


Węszenie jest naturalnym instynktem oraz potrzebą każdego psa, który powinien poznawać nowe miejsca, a co za tym idzie – nieznane mu dotąd zapachy. Z tego względu tak ważne jest urozmaicanie spacerów oraz zabieranie go w ciekawe miejsca. Nie każdy wie, że czworonogi mają aż 200 milionów komórek odpowiadających za odczuwanie zapachów, podczas gdy liczba ta w przypadku ludzi oscyluje wokół 5 milionów. To właśnie dlatego psy są wykorzystywane w służbach mundurowych, przykładowo do tropienia zaginionych czy odnajdywania nielegalnych substancji.

O potrzebie węszenia nie powinien zapominać żaden z opiekunów czworonogów. Część z nich zaopatruje się w maty węchowe, czyli praktyczne akcesoria w różnych rozmiarach, o których można przeczytać więcej na stronie szarpnijsie.com. Prowadzi ją internetowy sklep z szerokim asortymentem wyselekcjonowanych i bezpiecznych w użytkowaniu produktów, sprawdzających się u psów różnych ras, niezależnie od wieku czy temperamentu. Nabywają je także właściciele schronisk bądź fundacji, w których znajdują się czworonogi sprawiające problemy behawioralne.

W katalogu znajduje się mata węchowa w przystępnej cenie, dzięki której zwierzaki mogą się wyciszyć, zrelaksować oraz skupić na zadaniu, jakim jest odnajdywanie przysmaków umieszczanych między skrawkami materiału. Najczęściej jest to przyjemny w dotyku polar, który nie podrażnia pyska i jest niepodany na rozerwanie. Akcesoria, o jakich mowa, bywają nieocenione w trakcie chłodnych lub deszczowych dni, podczas których wielu właścicieli rezygnuje z dłuższych spacerów.

Węszenie męczy psa i pomaga rozładować nadmiar energii, dlatego jest rekomendowane pupilom nadpobudliwym, mającym problemy z wyciszaniem się oraz borykającym się z lękiem separacyjnym. Po maty sięgają także opiekunowie zwierzaków, które zbyt szybko jedzą, co powoduje problemy zdrowotne, a w skrajnych przypadkach wiąże się ze skrętem żołądka, wymagającym natychmiastowej pomocy weterynaryjnej. Maty węchowe stanowią sposób na urozmaicenie posiłków i nie wymagają dysponowania dużą przestrzenią w mieszkaniu.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://szarpnijsie.com/
Dodano: 2023-01-27
Telefon: +48 886 603 652
Miejscowość: Knurów
Adres: Piłsudczyków 10B
Kod pocztowy: 44-196

Źródła:
https://szarpnijsie.com/produkt/kreator-mata-wechowa-szyta/Podobne Firmy

alkomaty-sklep.eu
- Rydułtowy
MITO Lighting Piotr Kuźniak - zyrandole24.pl
- Częstochowa
Dawid Pikuła Cartrans
- Dąbrowa Górnicza