PsychoterapiaJDPsycholog dziecięcy we Wrześni – na czym polega jego praca?


Dbanie o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, a także o zdrową relację rodzic-dziecko to trudna i bardzo wymagająca sztuka. Jednak brak reakcji na niepokojące zachowania potomstwa mogą doprowadzić do rozwinięcia się wielu problemów, które będą rzutowały na życie i zdrowie naszych dzieci. Sprawdź, w czym pomoże psychoterapeuta dzieci i młodzieży oraz jak wygląda i ile trwa jedna sesja.

Psychoterapia dzieci i młodzieży – w czym pomoże psycholog?

Zrozumienie mechanizmów otaczającego świata, poznanie własnych potrzeb czy też budowa własnej wartości to szalenie istotne zagadnienia, które musi przepracować młody człowiek przez okres swojego dorastania. W niektórych przypadkach nawet jedno sytuacja może sprawić, że potrzebna będzie pomoc specjalisty. Najważniejszą rolą rodzica jest w takiej sytuacji niebagatelizowanie problemu oraz jak najbardziej kompleksowa pomoc. Jeśli rodzice nie potrafią sami pomóc swojemu potomstwu, powinni skorzystać z pomocy wykwalifikowanego psychologa dziecięcego we Wrześni.

W wielu przypadkach młodzi ludzie po prostu potrzebują rozmowy. Spokojnej pogadanki z osobą, która ich wysłucha. Bez oceniania z góry czy żądania spełnienia danych oczekiwań przed jakimkolwiek rozpoczęciem dyskusji.

Czasem atmosfera w domu sprawia, że dzieci nie są otwarte w stosunku do rodziców, co sprawia, że zbierają zbyt wiele informacji w sobie. Może to skutkować poważnymi konsekwencjami, gdyż dodatkowo znacznie bardziej od dorosłych są narażone na czynniki zewnętrzne w szkole.

Jak wygląda i ile trwa sesja u psychologa dzieci i młodzieży?

Najczęściej pierwsza wizyta nastolatka z rodzicami w gabinecie psychoterapiaJD jest klasycznym przypadkiem konsultacji. Na tym etapie można wstępnie określić cele terapii, formę wsparcia psychologicznego lub konieczność obecności rodziców na kolejnych sesjach.

Ostatni element może wyglądać bardzo różnie w zależności od decyzji psychoterapeuty. Możliwa jest terapia jedynie z dzieckiem, pół na pół, czyli wizyty rodziców jedynie na niektórych sesjach (by nie dać odczuć dziecku, że jest pomijane lub specjalista działa wspólnie z rodzicami), powinny się one odbywać z udziałem wszystkich osób. Czasem możliwe jest także zaproszenie na sesję całej rodziny, by przepracować problemy na wspólnym forum.

Jedna sesja psychoterapii dzieci i młodzieży trwa 50 minut.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://psychoterapiajd.pl/
Dodano: 2023-01-13
Telefon: 739 039 919
Miejscowość: Swarzędz
Adres: Kilińskiego 36
Kod pocztowy: 62--02

Źródła:
https://psychoterapiajd.pl/oferta/psychoterapia/dzieci-mlodziezy/Podobne Firmy

Pozamykaj.pl
- Leszno
Wolka 24 Hurt
- Wólka Kosowska
Orto Partner
- Murowana Goślina