KRZYSZTOF PEŚLA Kancelaria Adwokata Niemieckiego - RechtsanwaltskanzleiIle trwa zakładanie firmy w Niemczech?


Prowadzenie działalności gospodarczej za granicą wiąże się z wieloma korzyściami. Przykładem przyjaznej polityki dla właścicieli firm może być prawodawstwo w niemieckich landach, sprzyjające zagranicznym przedsiębiorcom i uznające ich prawa do wszelkich świadczeń lub ulg na równi z lokalnymi obywatelami. 
Aby założyć biznes w Niemczech, nie trzeba decydować się na wyjazd i życie na emigracji, z dala od rodziny i znajomych. Obecnie coraz popularniejszą formą prowadzenia firmy za granicą jest założenie jej online, poprzez niemieckie urzędy skarbowe i obsługa zdalna z Polski.  Dzięki temu przedsiębiorca może uniknąć niektórych opłat, jakie narzuca na właścicieli działalności gospodarczych polski ustawodawca. Jednocześnie ma możliwość korzystania ze znacznie wyższych świadczeń socjalnych, na przykład z Kindergeld na dzieci.

Sposobów na zakładanie firmy w Niemczech jest co najmniej kilka. Podstawowym jest samodzielna analiza podstawy prawnej obowiązującej w wybranym landzie i próba złożenia wniosku o zarejestrowanie biznesu we własnym zakresie. Inną opcją jest znalezienie wsparcia prawnika, który będzie w stanie, działając w imieniu klienta, przygotować niezbędną dokumentację oraz zgłosić chęć wpisania danego przedsiębiorstwa na listę niemieckich firm. Pomoc w tym zakresie świadczą pracownicy kancelarii ogłaszającej się na stronie pesla.pl.

Decydując się na zapis działalności za granicą, właściciel biznesu musi mieć świadomość, jak ważny jest wybór formy prawnej. Korzystając ze wsparcia doradcy, może zapoznać się z dostępnymi możliwościami i w sposób racjonalny przeanalizować wszystkie propozycje. Niemiecki system prawny uwzględnia różnego rodzaju ulgi również dla mikroprzedsiębiorców. 

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://www.pesla.pl/
Dodano: 2023-01-19
Telefon: 91 421 37 99
Miejscowość: Szczecin
Adres: Panieńska 19
Kod pocztowy: 70-535

Źródła:
https://www.pesla.pl/firmawniemczechoferta.htmlPodobne Firmy

Maro Tur
- Koszalin
Salon Jubilerski Virago
- Szczecin
Owocowy Świat Krzystof Kur
- Szczecin