One SushiLunch sushi w Warszawie - w jakiej restauracji go zamówić?


Zdaniem wielu osób kuchnia japońska jest jedną z najzdrowszych na świecie, ponieważ bazuje na świeżych rybach, warzywach, ryżu i owocach morza. Cieszy się sporym uznaniem również ze względu na różnorodność i doskonały smak. Samodzielne przygotowywanie takich dań wymaga zaopatrywania się w liczne składniki oraz poświęcania dużych ilości czasu, na co nie każdy może sobie pozwolić. Dobrze więc wiedzieć, że niektóre restauracje serwują dania na wynos lub dowożą je w miejsce wskazane przez klienta. Jedną z nich jest One Sushi.

Jej pracownikami są doświadczeni kucharze, przygotowujący zestawy dla mieszkańców Warszawy. Lunch sushi to świetne rozwiązanie dla osób chcących urozmaicić swoją dietę i uniknąć konieczności gotowania w danym dniu. Zaletą ryżowych rolek jest także fakt, że nie trzeba ich podgrzewać, dlatego sprawdzają się podczas domówek lub innych spotkań w większym gronie. Są też podstawą eleganckich przyjęć, takich jak bankiety.

Sushi nie bez powodu jest kojarzone z surową rybą, która jest jednym z najważniejszych składników. Warto jednak podkreślić, że może być także pieczona lub wędzona. Stanowi bogactwo kwasów Omega-3 i Omega-6, obniżających poziom „złego” cholesterolu i zawiera duże ilości białka. Jest ceniona również za cynk, wzmacniający skórę, włosy i paznokcie oraz witaminy C, E i D. Równie ważne są wodorosty nori, które mogą być spożywane przez wegetarian i wegan. Spowalniają one procesy starzenia się organizmu i mają pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu trawiennego.

Ponadto w sushi można znaleźć:

  • marynowany imbir,
  • krewetki i paluszki krabowe,
  • warzywa, takie jak marchewka, ogórek, tykwa, awokado,
  • pędy bambusa,
  • prażony sezam.

Klienci restauracji wybierają między innymi spośród nigiri o podłużnym kształcie, futomaki z mięsem oraz maki, powstałe z myślą o weganach lub wegetarianach, które jest serwowane z wasabi i imbirem. Niektóre restauracje proponują także uramaki, czyli rolki, w których ryż znajduje się na zewnątrz i jest obtaczany w sezamie, nieco rzadziej w kawiorze.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://onesushi.pl/
Dodano: 2022-12-30
Telefon: 503 503 773
Miejscowość: Warszawa
Adres: Wyczółki 60
Kod pocztowy: 02-820

Źródła:
https://onesushi.pl/Podobne Firmy

Ośrodek Psychoterapii M.Czarnecki & Co.
- Warszawa
FERNANDO LAFUENTE LAFUENTE-CONSULTING
- Warszawa
KLARWOD Sp. z o.o.
- Konstancin-Jeziorna