Kancelaria adwokacka adwokat Marcin KochanowskiKto pomoże napisać pozew rozwodowy w Gdyni?


Rozwód to jedna z bardziej stresujących sytuacji w życiu człowieka. Dlatego tak ważne jest to, aby się do niego merytorycznie przygotować. Jeśli jest się tym współmałżonkiem, który postanawia zakończyć związek małżeński, to podstawą jest złożenie poprawnego pod względem prawnym i formalnym pozwu rozwodowego. Wiele osób może mieć problem z tym, aby dokument taki przygotować samodzielnie. Będą też osoby, które po prostu chcą od razu złożyć to w ręce specjalisty. Dlatego Kancelaria adwokacka Marcin Kochanowski przyjmuje klientów, którzy pozew rozwodowy dla właściwego sądu w Gdyni chcą mieć napisany wzorcowo. 

Podczas spotkania w kancelarii należy dokładnie przedstawić historię swojego małżeństwa oraz wskazać na przyczyny, które sprawiły, iż zamierza się formalnie skończyć związek małżeński. Jeśli w związku ze sprawą zgromadzone są dokumenty albo inne dowody rzeczowe, również należy je przedłożyć. Adwokat po zapoznaniu się ze sprawą podejmie decyzję co do dalszego postępowania. Wyjaśni, jakie z kwestii są istotne z punktu widzenia prawa oraz co należy ująć w pozwie. Jako że pozew rozwodowy jest pismem procesowym, adwokat szczególną uwagę przykłada do jego formy i poprawności, zarówno merytorycznej, stylistycznej, jak i dopasowanej do wykładni prawa. To daje gwarancję, że pozew nie zostanie zwrócony. 

Papiery rozwodowe będą zawierały tak istotne elementy jak: 

  • sposób rozwiązania małżeństwa: z orzekaniem o winie lub bez;
  • informację na temat tego, gdzie ma mieszkać dziecko po rozwodzie;
  • dookreślenie tego, jak mają wyglądać kontakty dziecka z tym rodzicem, z którym nie będzie ono zamieszkiwało;
  • wskazanie na sposoby realizacji władzy rodzicielskiej z chwilą ustania związku małżeńskiego;
  • kwota alimentów, jaką rodzic niemieszkający na co dzień z dzieckiem ma płacić.

Poza danymi osobowymi i podanymi powyżej punktami pozew powinien zawierać uzasadnienie oraz wskazanie na przyczyny zupełnego i trwałego rozkładu pożycia małżeńskiego. Jeśli strona składająca pozew ma jakiekolwiek dowody, które mogłyby mieć wpływ na przebieg sprawy rozwodowej, to również powinny być one ujęte w pozwie. Poprawnie opracowany pozew rozwodowy należy złożyć we właściwym dla danego miejsca zamieszkania Sądzie Okręgowym. Klient może również zdecydować się na to, aby ekspert reprezentował go w trakcie sprawy rozwodowej. 

 

 

 

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://kancelariakochanowski.pl/
Dodano: 2022-11-29
Telefon: 733 272 252
Miejscowość: Gdynia
Adres: Świerkowa 30
Kod pocztowy: 81-526

Źródła:
https://kancelariakochanowski.pl/prawo-rodzinnePodobne Firmy

Helena Kuldanek Domy Wczasowe - Usługi Transportowe
- Jastrzębia Góra
Gamar sp. z o.o. s.k.
- Pelplin
ODZYSKAMY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
- Gdańsk