HS MEDICAL POLANDDefibrylator serca – zasada działania


Defibrylator zewnętrzny to małe urządzenie, które można stosować do przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej i dostarczania wstrząsu elektrycznego wtedy, gdy jest to potrzebne. Jeśli u osoby doszło do zatrzymania akcji serca, może to pomóc w jej przywróceniu. Natomiast brak rozpoczęcia resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzi do śmierci.

Automatyczne defibrylatory zewnętrzne (AED) mogą być stosowane u dorosłych, dzieci i niemowląt. Ich działanie polega na wykrywaniu aktywności elektrycznej w sercu za pomocą elektrod umieszczonych na klatce piersiowej lub plecach. W ten sposób można wykryć problem z pracą jednego z najważniejszych organów w ludzkim ciele \, na przykład w razie nagłej utraty przytomności poszkodowanej osoby. Defibrylator AED krok po kroku poinformuje ratownika, co ma robić. Na samym początku należy umieścić specjalne elektrody w wyznaczonych do tego miejscach, najczęściej w okolicy klatki piersiowej. Następnie urządzenie dokona odpowiednich analiz oraz zadecyduje o tym, czy dostarczenie wstrząsu jest konieczne. Samo określi również jego moc. Defibrylator wydaje odpowiednie instrukcje głosowe, a także przedstawia czynności do wykonania za pomocą prostych do odczytania grafik na ekranie. Zadaniem osoby udzielającej pomocy jest jedynie podążanie za wskazówkami. Należy pamiętać o tym, że bez względu na innowacyjność zastosowanego defibrylatora należy zawsze pamiętać o konieczności wcześniejszego powiadomienia odpowiednich służb.

Defibrylatory do użytku prywatnego i publicznego można kupić w aptekach, sklepach internetowych i u certyfikowanych dostawców. Cena za tego typu urządzenie różni się w zależności od wybranego modelu. Wyposażenie do przeprowadzania resuscytacji dostępne w ofercie sklepu internetowego działającego pod adresem hsmedical.pl cechują się wysoką jakością wykonania. Dlatego ich producenci oferują aż 4-letnią gwarancję na całe urządzenia, a także na poszczególne części. Do wyboru jest zarówno standardowy defibrylator serca, jak i urządzenie działające w pełni automatycznie. Ta druga opcja jest polecana w szczególności w miejscach, gdzie służby ratownicze mogą nie dotrzeć na czas. Przedsiębiorstwo zajmuje się także organizacją różnego rodzaju szkoleń i treningów, skierowanych zwłaszcza do osób zajmujących kierownicze stanowiska w organizacji.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://hsmedical.pl/
Dodano: 2022-11-29
Telefon: 786 86 80 32
Miejscowość: Tychy
Adres: Fabryczna 45
Kod pocztowy: 43-100

Źródła:
https://hsmedical.pl/wiedza/defibrylator-serca-zasada-dzia%c5%82aniaPodobne Firmy

alkomaty-sklep.eu
- Rydułtowy
MITO Lighting Piotr Kuźniak - zyrandole24.pl
- Częstochowa
Dawid Pikuła Cartrans
- Dąbrowa Górnicza