Kancelaria Adwokacka Marcin RostockiSprawy rozwodowe we Wrocławiu - z adwokatem czy bez?


Rozwód jest niezwykle stresującym procesem dla obojga małżonków. Niestety w wielu przypadkach emocje biorą górę nad rozsądkiem i partnerzy nie podejmują właściwych decyzji. W przypadku rozwodu z orzekaniem o winie niezwykle pomocne może okazać się wsparcie prawnika specjalizującego się w prawie rodzinno-opiekuńczym. Już podczas konsultacji klient uzyska wiele cennych informacji, a także pomoc w wypełnieniu niezbędnych pism procesowych. Adwokat przedstawi wszystkie prawa rozwodzącemu się małżonkowi, w tym m.in. możliwość ubiegania się o alimenty również na siebie (poza świadczeniami na dzieci).

Podczas spotkań z prawnikiem klient uczy się, jaką przyjąć postawę w sądzie oraz czego może się spodziewać podczas trwania rozprawy (mowa głównie o ewentualnych pytaniach ze strony pełnomocnika drugiej strony lub sędziego). Adwokat przygotuje także świadków do przesłuchań. Na terenie Wrocławia sprawy rozwodowe są prowadzone przez Kancelarię Adwokacką — Marcin Rostocki. Adwokaci udzielają konsultacji prawnych oraz reprezentują klienta podczas mediacji pozasądowych i rozprawy rozwodowej. 

Rozprawa w sądzie bez adwokata

Oczywiście małżonkowie mogą wziąć udział w procesie rozwodowym w pełni samodzielnie — bez wsparcia prawnego. Należy jednak pamiętać, że w takich sytuacjach może być trudno wywalczyć zamierzone warunki, szczególnie gdy druga strona zatrudniła prawnika. Działanie w pojedynkę ma sens tylko w przypadku, gdy rozwód odbywa się bez orzekania o winie, a partnerzy są zgodni w kwestii podziału majątku, wysokości alimentów i wspólnej opieki nad dziećmi. Należy jednak pamiętać, ze mimo zapewnień, małżonek podczas rozprawy sądowej może nagle zmienić zdanie i wtedy pojawia się spory problem.  

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://kancelariarostocki.pl/
Dodano: 2022-10-18
Telefon: 512 121 253
Miejscowość: Wrocław
Adres: Piłsudskiego 18
Kod pocztowy: 50-033

Źródła:
https://kancelariarostocki.pl/oferta/klienci-indywidualni/sprawy-rozwodowe-kancelaria-adwokacka-marcin-rostocki/Podobne Firmy

WTD sp. z o.o.
- Wrocław
EKO Woda Filtracja Sp. z o.o.
- Wrocław
BAUDOM
- Wrocław