Orion DentalSzyna relaksacyjna - jaki gabinet w Szczecinie ją proponuje?


Z nadmiernym stresem boryka się wiele osób. Niekiedy powoduje on negatywne skutki zdrowotne, związane między innymi z problemami stomatologicznymi. Do najpowszechniejszych zalicza się bruksizm, polegający na nieświadomym zaciskaniu zębów, przykładowo podczas snu. Wymaga on konsultacji ze specjalistą i wdrożenia odpowiedniego leczenia, co uchroni przed poważnymi konsekwencjami, rzutującymi na cały organizm. Jednym z rozwiązań jest szyna relaksacyjna, czyli nakładka na zęby, którą tworzy się indywidualnie dla każdego pacjenta.

Jest to propozycja powstała z myślą o osobach cierpiących na szczękościsk, choć niekiedy interesują się nią osoby chcące wyleczyć urazy zębowe bądź wady zgryzu. Szyny przyjmują rozmaite kształty i różnią się od siebie twardością, a czas ich noszenia zależy od stopnia zaawansowania wady. Można je założyć w gabinecie Orion Dental, współpracującym z mieszkańcami Szczecina. Szyna relaksacyjna, oferowana przez specjalistów, jest tworzona z bezpiecznych, wytrzymałych i bezwonnych materiałów, które rzadko pękają.

Do gabinetu udają się pacjenci, u których stwierdzono nadmierne napinanie mięśni żwaczy oraz tarcie zębów, przykładowo w trakcie snu. Mimowolne ich zaciskanie może być nawet kilkukrotnie silniejsze niż w trakcie spożywania posiłków, co prowadzi do rozchwiania zębów oraz ścierania szkliwa. Bruksizm zwiększa też ryzyko problemów ze wzrokiem oraz bólów kręgosłupa, karku czy głowy. Zazwyczaj pojawia się na skutek wspomnianego stresu, choć niekiedy jest efektem niewyleczonej wady zgryzu.

Przezroczyste nakładki występują w wersji twardej lub miękkiej. Należy używać ich w nocy, przez określony czas. Regularne stosowanie ułatwia zasypianie i chroni przed nadmiernym napięciem twarzy. Produkty te są tworzone w laboratorium protetycznym przez techników dentystycznych, którzy w pierwszej kolejności przygotowują modele gipsowe modele żuchwy i szczęki. Za najtrwalsze uznaje się nakładki akrylowe, które nie zmieniają swojego koloru pod wpływem jedzenia i zabezpieczają zęby oraz przyzębie przed uszkodzeniami.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://oriondental.pl
Dodano: 2022-10-01
Telefon: 578 441 551
Miejscowość: Szczecin
Adres: Małopolska 43
Kod pocztowy: 70-515

Źródła:
https://oriondental.pl/uslugi/terapia-stawow/Podobne Firmy

Maro Tur
- Koszalin
Salon Jubilerski Virago
- Szczecin
Owocowy Świat Krzystof Kur
- Szczecin