Vita Libera Sp. z o.o. Klinika leczenia uzależnieńPsychoterapia DDA w Warszawie - w czym może pomóc?


Nałogi to prawdziwa plaga współczesnego świata. Oczywiście takie zachowania nie są wymysłem współczesnych czasów, na przykład alkoholizm znany jest od wieków, jednak trzeba z przykrością stwierdzić, że problem ten dotyka coraz większej liczby osób, co ma związek między innymi z niełatwym obecnie życiem. Z tego powodu, w odpowiedzi na rosnące potrzeby, na rynku działa wiele ośrodków terapii uzależnień. Warto korzystać z ich pomocy, gdyż pokonanie jakiegokolwiek nałogu samodzielnie jest bardzo trudne, a w przypadku alkoholizmu szczególnie, gdyż alkohol silnie uzależnia fizycznie oraz psychicznie. Poza tym warto wiedzieć, że daje on skutki nie tylko dla osoby, która go nadużywa. Na jej nałogu cierpią też jej wszyscy bliscy, na których wywiera on trudne do zatarcia piętno.

Z tego powodu ośrodek Vita Libera oferuje pomoc nie tylko dla samych alkoholików, ale też ich bliskich. Partnerom czy współmałżonkom takich osób proponuje terapię współuzależnienia, która uczy odpowiedniego reagowania na nałóg partnera, jako że osoby współuzależnione mają tendencje do ukrywania go oraz łagodzenia jego skutków. Mogą też na terapii wypracować zdrowe podejście do życia partnera oraz własnego, odzyskując własne życie i skupiając się mocniej na sobie, a nie tylko na kwestii uzależnienia drugiej osoby.

Ponieważ zaś specjaliści ośrodka podchodzą do tematu uzależnień kompleksowo, w ośrodku w Warszawie proponowana jest też psychoterapia DDA, czyli Dorosłych Dzieci Alkoholików. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak wielki wpływ wywiera wychowywanie się w rodzinie, w której jest alkohol. Reakcje obronne, które wypracowuje psychika takich dzieci, dają złe skutki przez całe ich życie - mowa tu o syndromie DDA, który często uniemożliwia im normalne funkcjonowanie, między innymi w społeczeństwie, utrudnia też nawiązywanie zdrowych i trwałych relacji. Takie osoby doświadczają szeregu niekorzystnych objawów, między innymi są niepewne siebie, zamknięte w sobie, nieśmiałe, mają niskie poczucie własnej wartości. Wszystko to negatywnie rzutuje na praktycznie każdy aspekt ich życia. Bardzo ważnym argumentem skłaniającym do podjęcia takiej terapii jest też fakt, że osoby z syndromem DDA są mocno zagrożone tym, że same wpadną w alkoholizm - mimo iż wiedzą, jak straszny jest to problem.

Terapia ma na celu przepracowanie dzieciństwa, pozbycie się traum i wyrobienie odpowiednich postaw.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://vitalibera.pl
Dodano: 2022-07-28
Telefon: 538455505
Miejscowość: Warszawa
Adres: Zakamarek 39a
Kod pocztowy: 02-998

Źródła:
https://vitalibera.pl/terapia-uzaleznien/terapia-dda/Podobne Firmy

Ośrodek Psychoterapii M.Czarnecki & Co.
- Warszawa
FERNANDO LAFUENTE LAFUENTE-CONSULTING
- Warszawa
KLARWOD Sp. z o.o.
- Konstancin-Jeziorna