Kancelaria Prawna Noriet - Zagajewska i Wspólnicy S.K.A.Porady dotyczące prawa spadkowego w Warszawie


Znajomość zagadnień prawa spadkowego jest potrzebna, ilekroć w grę w chodzi nabycie schedy po bliskiej zmarłej osobie. Właściciel majątku ma prawo dowolnie nim rozporządzać, niejednokrotnie zdarza się zatem, że w testamencie uwzględnia osoby spoza kręgu krewnych, nawet z pominięciem naturalnych spadkobierców. Starania o nabycie praw do mienia mogą przeradzać się w długotrwałe konflikty. W każdym jednak przypadku konieczna jest decyzja sądu, stwierdzająca przyznanie spadku. Wsparcie adwokata bywa bardzo przydatne dla osób, którym zależy na szybkim zakończeniu procesu.

Kancelaria specjalizuje się w obsłudze klientów, którzy dochodzą swoich praw do dziedziczenia w oparciu o prawo spadkowe. W Warszawie Kancelaria Prawna i Adwokacka Noriet - Zagajewska i Wspólnicy S.K.A. przyjmuje w swojej siedzibie na Pradze, przy ul. Grochowskiej. Mogą się tu zgłaszać osoby z różnymi problemami prawnymi, np. chcące dokonać podziału substancji spadkowej. Bez względu na to, czy rola adwokata ma się ograniczać wyłącznie do porady, czy do reprezentowania zleceniodawcy przed wymiarem sprawiedliwości, dokłada on starań, aby uwzględnić wszystkie potrzeby, komunikowane zwykle już w trakcie pierwszego spotkania. 

Adwokat czuwa nad przebiegiem formalności związanych z sądowym stwierdzeniem nabycia lub odrzucenia majątku albo też jego przejęcia. Wspomaga także klienta w staraniach o zachowek. Powinien on wynosić równowartość połowy normalnego udziału w dziedzictwie. Sprawy z zakresu prawa spadkowego mogą dotyczyć nieruchomości i ruchomości, w tym samochodu, biżuterii, aktywów oraz pasywów stanowiących oszczędności zmarłego.

Aby podjąć współpracę wystarczy skontaktować się z kancelarią lub przyjść do niej osobiście.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://noriet.pl/
Dodano: 2022-06-16
Telefon: 22 870 66 46
Miejscowość: Warszawa
Adres: Grochowska 217
Kod pocztowy: 04-077

Źródła:
https://noriet.pl/prawo-spadkowe-warszawa/Podobne Firmy

Ośrodek Psychoterapii M.Czarnecki & Co.
- Warszawa
FERNANDO LAFUENTE LAFUENTE-CONSULTING
- Warszawa
KLARWOD Sp. z o.o.
- Konstancin-Jeziorna