Mateusz Jęckowski Specjalista Chirurgii OgólnejRozstępy mięśni prostych brzucha - jak leczyć?


Podstawową funkcją mięśni ściany jamy brzusznej jest ochrona narządów wewnętrznych. Stabilizują one odcinek lędźwiowy kręgosłupa i miednicę, uczestniczą w ruchach tułowia. Odpowiadają za opuszczanie żeber i podciąganie miednicy. U kobiet w ciąży i po porodzie często występuje nieprawidłowość, która polega na oddaleniu się od siebie mięśni prostych brzucha przy jednoczesnym wydłużeniu kresy białej. Objawia się ona uwypukleniem w linii środkowej ciała. To zaburzenie funkcjonalne i strukturalne może także wystąpić u mężczyzn, których problemem jest otyłość brzuszna pojawiająca się na skutek braku aktywności fizycznej oraz siedzącego trybu życia. 

Osoby, u których zdiagnozowano tego typu nieprawidłowość, często skarżą się na objawy, takie jak wzdęcia, zaparcia, bóle pleców.  Rozstępy mięśni prostych brzucha są wadami postawy, które występują z powodu niewłaściwego rozkładu sił w mięśniach korpusu. W przypadku rozpoznania tego schorzenia konieczna jest rehabilitacja. Powinna być ona indywidualnie dobrana do rodzaju i stopnia zaawansowania zaburzenia. Warto zadbać również o zdrową dietę, która korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu pokarmowego.

Leczenie operacyjne jest konieczne w przypadku, kiedy wykonywanie ćwiczeń zaleconych przez fizjoterapeutę nie przynosi pożądanych efektów. Mateusz Jackowski jest specjalistą, który wykonuje różne zabiegi. Jednym z nich jest abdominoplastyka, do której stosuje się siatkę syntetyczną. Inną metodą jest operacja laparoskopowa, która wiążę się z krótszym czasem rekonwalescencji. W klinice oferowane jest także leczenie przepuklin pachwinowych, pępkowych, brzusznych i pooperacyjnych. Przyjmowani tu są pacjenci, których problemem jest patologiczna otyłość. Operacje bariatryczne stosuje się u osób, u których dieta oraz aktywność fizyczna nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Zmniejszenie żołądka może przyczynić się do redukcji masy ciała. Wykonywana tu jest także cholecystektomia, która  umożliwia usunięcie pęcherzyka żółciowego i powstałych złogów.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://jeckowski.pl
Dodano: 2022-05-15
Telefon: -
Miejscowość: Łódź
Adres: - -
Kod pocztowy: 90-000

Źródła:
https://jeckowski.pl/metody-leczenia/rozstep-miesni-prostych-brzucha/


Podobne Firmy

Kancelaria Prawna Meritum Agnieszka Mikołajczyk
- Łódź
AUTOMARZEŃ24 SP Z O O
- Konstantynów Łódzki
Agromika Michał Kiciński
- Bedlno