Adwokat Maciej RodackiKancelarie adwokackie działające w Chrzanowie i Krakowie - pomoc pracownikowi


W Polsce zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym dochodzi do różnego rodzaju sytuacji, których ofiarą jest pracownik. Jednymi z najczęściej się powtarzających są opóźnienia lub braki wypłat, zastraszanie, zwolnienia bez podania racjonalnego, umotywowanego dowodami powodu, a w szczególnie skrajnych wypadkach - mobbing, molestowanie seksualne oraz agresja słowna i fizyczna. 

Pracownik, który ucierpiał psychicznie lub cieleśnie z powodu działań pracodawcy, może ubiegać się o stosowne zadośćuczynienie. Według przysługującego mu prawa ma on możliwość złożyć zawiadomienie do Inspekcji Pracy lub też założyć winowajcy (personalnie szefowi lub zbiorczo - zakładowi pracy) sprawę cywilną. Warto jednak dobrze przemyśleć tego typu działanie. Przede wszystkim istotne jest, czy pracownik może w jakikolwiek sposób udowodnić winę pracodawcy. Jako osoba poszkodowana, często działa on, będąc pod wpływem stresu oraz w sposób mocno emocjonalny. Dlatego nie poleca się przeprowadzania na własną rękę jakichkolwiek prowokacji i spotkań z szefem bez obecności adwokata. 

Wsparcie jurysty w sytuacji, gdy ofiara chce ubiegać się o należne jej świadczenia oraz odszkodowanie, to znacząca pomoc administracyjno - prawna, która pozwala na przeprowadzenie całej sprawy zgodnie z obowiązującymi procedurami. Warto pamiętać, że czynności, które wykonuje wynajęty prawnik, są nakierowane przede wszystkim na to, by chronić w każdy dostępny prawem sposób interesy swojego klienta. Decydując się na skorzystanie z usług kancelarii, pracownik może mieć pewność, że jest godnie reprezentowany, a na pewno nic nie traci.

Osoby poszkodowane z Krakowa i Chrzanowa mogą zgłosić się w celu ubiegania się o swoje prawa do Kancelarii Adwokackiej Maciej Rodacki. Jej kadrę tworzą kompetentni prawnicy, specjalizujący się między innymi w prawie pracy oraz prawie cywilnym. Chętnie podejmą się zarówno doradztwa, jak i reprezentacji klienta podczas spotkań mediacyjnych z pracodawcą. Mogą także występować w imieniu pracownika na sali sądowej. 

Zdobyte przez lata doświadczenie, jakim legitymują się adwokaci ze wspomnianych kancelarii adwokackich działających w Chrzanowie i Krakowie, bardzo pomaga w uzyskaniu wszystkich postulatów, których domaga się klient. Jednocześnie kadra prawników prowadzi sprawy w poszanowaniu godności i praw każdej ze stron.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://adwokatrodacki.pl/
Dodano: 2021-11-24
Telefon: 693 253 807
Miejscowość: Kraków
Adres: Mogilska 13B
Kod pocztowy: 31--54

Źródła:
https://adwokatrodacki.pl/Podobne Firmy

Zielone Tarasy
- Kraków
Caterin Group
- Kraków
Firma Handlowa Anna Bukowska
- Czernichów