LOGOPATENT Kancelaria Prawno-Patentowa Sławomir BudzikZastrzeżenie nazwy firmy i logo - porady prawnika


Wsparcie kompetentnego prawnika jest bardzo istotne w wielu sytuacjach. Z takiej pomocy korzystają zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy czy instytucje. Obecnie zakres pracy kancelarii prawnych zwiększa się. Ma na to wpływ przede wszystkim zapotrzebowanie na świadczone zgodnie z aktualną podstawą prawną usługi w różnych dziedzinach. Na rynku można między innymi znaleźć realizatorów, którzy mogą zaproponować doradztwo oraz wesprzeć klienta, którego interesuje zastrzeżenie nazwy firmy i logo.

Jest to opcja skierowana przede wszystkim do odbiorców posiadających własny biznes i pragnących skutecznie i zgodnie z obowiązującym stanem prawnym zabezpieczyć swoje interesy przed nieuprawnionym korzystaniem z tożsamości i wypracowanej pozycji danej firmy. Na taki krok decyduje się coraz większa liczba przedsiębiorców. Traktują go jako dodatkowy sposób na indywidualizację własnej działalności oraz zapobieganie przed podszywaniem się pod nią nieuczciwej konkurencji. Właściciele firm chętnie rozszerzają taką ochronę także na opracowane patenty czy wzory przemysłowe. Są to świadczenia płatne i zazwyczaj określone czasowo, jednak wykupienie ich może dać o wiele większe (zarówno finansowo, jak i wizerunkowo) korzyści.

Decydując się na zastrzeżenie nazwy i logo swojego biznesu czy inne usługi zgłaszane do Urzędu Patentowego, wielu przedsiębiorców napotyka poważną przeszkodę w postaci koniecznej do opracowania oraz złożenia dokumentacji. Zazwyczaj w tym celu pracodawca oddelegowuje swojego pracownika, aby wykonał wszystkie niezbędne czynności i przygotował odpowiedni wniosek, jednak może odbić się to w negatywny sposób na pracy firmy, pozbawionej przez nieraz długi czas jednej osoby realizującej konkretny zakres obowiązków. 

Skorzystanie w takiej sytuacji z usług prawnika specjalizującego się w prawie patentowym jest o wiele lepszym pomysłem. Przede wszystkim znacząco skraca czas przeprowadzenia całego procesu, na czym zależy wielu przedsiębiorcom. Choć jest to usługa płatna, to właściciel firmy z powodzeniem może uznać jej koszt, podobnie jak opłatę za zastrzeżenie wybranych nazw czy znaków towarowych, jako dobrze przemyślaną inwestycję. 

Realizatorem, który jest w stanie wspomóc klienta biznesowego w powyższym zakresie, jest kancelaria prawna, działająca pod linkiem logopatent.pl. 

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://logopatent.pl/
Dodano: 2021-10-25
Telefon: 669 838 836
Miejscowość: Warszawa
Adres: al. Aleja Stanów Zjednoczonych 72
Kod pocztowy: 04-036

Źródła:
https://logopatent.pl/znaki-towarowe-logo-marka/Autor: Marika WilkPodobne Firmy

Ośrodek Psychoterapii M.Czarnecki & Co.
- Warszawa
FERNANDO LAFUENTE LAFUENTE-CONSULTING
- Warszawa
KLARWOD Sp. z o.o.
- Konstancin-Jeziorna