Hantke, Piskor Kancelaria Adwokacka spółka cywilnahttps://hpadwokaci.pl/ | Pomoc dla frankowiczów


Choć wzięcie kredytu mieszkaniowego w obcej walucie jeszcze kilka lat temu było uznawane za dobrze przemyślany wybór z dostępnych wtedy opcji proponowanych przez instytucje bankowe, to obecnie jest to dla kredytobiorców poważny problem. Fluktuacje na rynku walut spowodowały, że koszty zobowiązań finansowych we frankach znacząco wzrosły. Najbardziej odczuły to osoby, które spłacały pożyczkę na dom lub mieszkanie i których raty kredytowe zwiększyły się do tego stopnia, że zaczęły zagrażać stabilizacji domowego budżetu, a nawet go przekraczać. 

Zwyżka comiesięcznych rat stanowiła olbrzymi dramat dla wielu rodzin, które, nie mając innego wyboru, musiały sprzedać nabytą wcześniej nieruchomość, aby spłacić zaciągnięte zadłużenie. Osoby niejako zmuszone do takich działań kilka razy protestowali przeciwko polityce bankowej oraz braku możliwości na przykład dokonania przewalutowania kredytu. Jak można się domyślić, udzielenie zgody na pomoc dla frankowiczów w postaci obniżenia rat lub rozłożenia spłaty w inny, bardziej przyjazny sposób nie jest korzystne także dla banków, stąd następujący impas. 

Obecnie w sukurs frankowiczom przyszły kancelarie prawne. Dzięki ich wsparciu oraz analizie i interpretacji obecnie obowiązującego prawa (nie tylko krajowego, ale także TSUE) dla osób obciążonych kredytem w obcej walucie istnieje kilka możliwości uniknięcia najgorszego, czyli sprzedaży nieruchomości bądź, jako skrajności, zajęcia jej przez bank. Można się z nimi zapoznać na stronie kancelarii prawnej, która działa pod linkiem hpadwokaci.pl. Tam również można ubiegać się o wsparcie, jeśli któraś z dostępnych opcji okaże się właściwa w przypadku frankowicza. 

Pomoc kompetentnego i doświadczonego prawnika jest niezbędna, gdyż większość sposobów pozwalających na uzyskanie korzystnego rezultatu odbywa się na drodze sądowej. Warto pamiętać, że indywidualne rozmowy z pracownikami lub nawet kierownikami instytucji bankowych zazwyczaj nie zdają egzaminu i jest to raczej strata czasu. Udanie się do sądu w celu przedstawienia swoich roszczeń daje większą szansę na sukces.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://hpadwokaci.pl/
Dodano: 2021-08-27
Telefon: 0048 790 713 928
Miejscowość: Poznań
Adres: Marii Konopnickiej 11
Kod pocztowy: 60-771

Źródła:
https://hpadwokaci.pl/odfrankowienie-kredytu/Podobne Firmy

Pozamykaj.pl
- Leszno
Wolka 24 Hurt
- Wólka Kosowska
Orto Partner
- Murowana Goślina