Kancelaria Radcy Prawnego Dominik Styczyńskiwykonawcawprzetargu.pl/ | Prawnik zamówienia publiczne warszawa


Decyzja o przystąpieniu do przetargu, choć może okazać się atrakcyjną opcją znalezienia długoterminowego klienta, jest także dużym obciążeniem administracyjnym oraz organizacyjnym. Wymaga delegowania przez przedsiębiorcę odpowiedniej grupy pracowników w celu przygotowania kompletnej, zawierającej wszystkie niezbędne załączniki oferty konkursowej, a następnie monitorowania procedury jej weryfikacji. 

Kompletując taką wydzieloną komórkę, warto również uzupełnić ją o odpowiednie wsparcie prawne. Z pewnością przyda się w jej szeregach prawnik doskonale rozumiejący zamówienia publiczne oraz ich specyfikę. W Warszawie działalność w powyższym zakresie prowadzi kancelaria, która ogłasza się na stronie internetowej wykonawcawprzetargu.pl.

Pomoc adwokata to duże ułatwienie przy przygotowywaniu dokumentów przetargowych oraz pewność, że przedsiębiorca uczestniczący w konkursie spełnia wymogi prawne, a sam wniosek nie zostanie odrzucony z uwagi na braki formalne i merytoryczne podczas weryfikacji ofert. Tego rodzaju wsparcie jest także wartościowe w przypadku, gdy z nieznanych przyczyn propozycja danej firmy nie została uwzględniona. Kompetentny adwokat jest w stanie wszcząć w takiej sytuacji postępowanie mające na celu wyjaśnienie niekorzystnej dla jego klienta decyzji, a przy braku odpowiednich argumentów ze strony organizatora przetargu uzasadniających odrzucenie, może nawet wnieść skargę do organów nadzorujących zamówienia publiczne. 

Prawnik jest również niezbędny, gdy dochodzi do podpisania umowy organizatora przetargu z wygranym wykonawcą. Dokumenty, które sygnują obie strony, powinny zostać również dokładnie zweryfikowane pod kątem ich zasadności, zawartości w ich treści wcześniej przeprowadzonych ustaleń oraz wysokości środków. Również w takiej sytuacji, jeśli jednostka inicjująca rozpoczęcie procedury przetargowej na ostatnim etapie nie wywiązuje się z tego, co deklarowała na początku, adwokat może zgłosić takie działanie do Krajowej Izby Odwoławczej i tym samym pociągnąć nierzetelnego organizatora do odpowiedzialności.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://wykonawcawprzetargu.pl/
Dodano: 2021-06-15
Telefon: 661 481 676
Miejscowość: Bydgoszcz
Adres: Gdańska 89
Kod pocztowy: 85-022

Źródła:
https://wykonawcawprzetargu.pl/zamowienia-publiczne-warszawa.htmlPodobne Firmy

Kancelaria Radcy Prawnego Aleksandra Pacewicz
- Bydgoszcz
Trust Bydgoszcz
- Bydgoszcz
ST Auto
- Bydgoszcz