Kancelaria Notarialna Marek RudzińskiKancelaria Notarialna Marek Rudziński | Notariusz Warszawa


Niektóre zdarzenia w obrocie prawno-gospodarczym muszą być udokumentowane w odpowiedniej formie i potwierdzone przez upoważnione do tego podmioty państwowe. Jednym z nich są np. kupno-sprzedaż mieszkania, gruntu, przekazanie darowizny czy zrzeczenie się dziedziczenia. Transakcje te potwierdza notariusz w Warszawie w osobie Marka Rudzińskiego, który jest organem ochrony prawnej pełniącym funkcję zaufania publicznego. Jej istota i specyfika polega na wykonywaniu zadań powierzonych przez państwo w związku ze stosowaniem prawa. Wypełnianie wskazanych przez ustawodawcę zadań następuje w drodze dokonywania konkretnych czynności notarialnych.

Podstawową formą potwierdzania przez rejenta określonych zdarzeń gospodarczych jest akt notarialny. Ten urzędowy dokument zawiera treści istotne dla danego zdarzenia, które są wymagane przepisami prawa albo wynikają z woli stron. W praktyce wygląda to w ten sposób, że strony zamierzające dokonać czynności prawnej zlecają notariuszowi przygotowanie aktu notarialnego, dostarczając mu niezbędnych danych i dokumentów. Po uzgodnieniu warunków umówiony zostaje termin jego podpisania. Następnie strony otrzymują tzw. wypisy, które mają moc oryginału. Obowiązek sporządzenia aktu notarialnego dotyczy umów:

  • kupna-sprzedaży nieruchomości,
  • darowizny,
  • spółdzielczych własnościowych praw,
  • przeniesienia własności rzeczy,
  • dożywocia,
  • zawiązania spółek osobowych (cywilnych, komandytowych, partnerskich) i kapitałowych (akcyjnych, z ograniczoną odpowiedzialnością),
  • służebności gruntowych i osobistych.

Powyższe czynności, które nie mają zachowanej formy aktu notarialnego, są nieważne i nie mają mocy prawnej w krajowym obrocie gospodarczym. Notariusz z Warszawy prowadzi kancelarię notarialną, której siedziba zlokalizowana jest w dzielnicy Mokotów. Z usług mogą skorzystać zarówno osoby fizyczne, jak i podmioty gospodarcze oraz jednostki z sektora finansów publicznych. Na stronie internetowej znajdują się szczegółowe informacje o zakresie działalności notariusza oraz cennik.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!WWW: https://notariuszwarszawa.net
Dodano: 2021-03-24
Telefon: 603 374 059
Miejscowość: Warszawa
Adres: Aleje Jerozolimskie 65
Kod pocztowy: 00-697

Źródła:
https://notariuszwarszawa.net/Podobne Firmy

Ośrodek Psychoterapii M.Czarnecki & Co.
- Warszawa
FERNANDO LAFUENTE LAFUENTE-CONSULTING
- Warszawa
KLARWOD Sp. z o.o.
- Konstancin-Jeziorna